جمهوری سریلانکا جزیره کوچکی به شکل یک قطره اب در اقیانوس هند واقع گردیده و از شمال با کشور هند و از جنوب با جزایر مالدیو هم مرز میباشد.مساحت سریلانکا 610/65 کیلومتر مربع است و جمعیت ان بالغ بر 21 میلیون نفر و پایتخت تجاری این کشور شهر کلمبو می باشد. واحد پول این کشور روپیه است. 76% مردم سریلانکا بودایی ، 8% هندو ،8% مسلمان و 6% مسیحی میباشد . زبان های رسمی این کشور سینهالی و تامیلی است . اب و هوای سری لانکا به دلیل نزدیکی ان به خط استوا وبا احاطه شدن ان توسط اقیانوس ، اب و هوای استوائی و معتدل دارد . از سوغات این کشور میتوان به انواع ادویه جات وچای سیلان اشاره کرد.

ویزای این کشور به محض ورورد مسافر به سریلانکا صادر میشود. مسیری که در سری لانکا میتوان طی کرد همانند مثلث  است که راس های این مثلث را 3 شهر کلمبو ، کندی وبنتوتا تشکیل میدهند.

کلمبو پایتخت و بزرگترین شهر از سریلانکا با جمعیت 4.6 میلیون یک مقصد توریستی به شمار میرود. این شهر در کرانه غربی و نزدیک شهر کوته پایتخت سیاسی سریلانکا واقع گردیده است. شهر کلمبو شهری چند قومی وچند فرهنگی است که عموما قوم سینهالی ، مورها و تامیل ها را شامل میشود .جاذبه های گردشگری : ساعت 100 ساله ، ساختمانهایی با معماری انگلیسی ، بازار قدیمی شهر ، معبد بودا و هند و پارک ابی از دیدنی های این شهر میباشد.

مراکز خرید شهر کلمبو

  1. مرکز خرید خانه مد (house of fation)
  2. مرکز خرید اودل (odel)
  3. مرکز فروش جواهر کلمبو (stores colombo jewellery)
  4. رامافور (romafour)