کشور فیلیپین از 7107 جزیره تشکیل شده است و روی هم 300 هزار متر مربع وسعت دارد و نیمی از خاک این کشور از جنگل پوشیده شده است. پایتخت فیلیپین ، شهر مانیل و زبان مردم این کشور فیلیپینی است و انگلیسی زبان رسمی دوم ان شناخته می شود. این کشور زیبا توسط اقیانوس ارام و دریای چین جنوبی محاصره شده است. کوه ها ، جنگل ها ، سواحل بکر و زیبا ، گونه های خاص و متنوع گیاهی و جانوری ، نقاط برتر غواصی ، جنگل ها ی استوایی و … این مجمع الجزایر را تبدیل به مقصدی برتر برای گردشگران از تمامی کشورها کرده است.

از تفریحات رایج در سفر به فیلیپین میتوان به تمدد اعصاب و ریلکسیشن ، غواصی ، شنا در ابهای درخشان ، قایق سواری ، صخره نوردی و بازدید و خرید از مراکز تجاری و توریستی اشاره کرد. علاوه بر این ،هتل های لوکس با خدمات عالی و بینظیر خود مثل استخر های روباز ، زستوران های بین المللی ومحلی با کیفیت ، مراکز سلامتی وماساژ در بهترین مناطق شهری وساحلی نیز از جاذبه های سفر به فیلیپین است.

طول پرواز از تهران به مانیل 12 ساعت (بدون در نظر گرفتن زمان ترانزیت ، توقف ،…) است و ویزای ان باید قبل از سفر و از طریق سفارت مربوطه امده شود که معمولا طی 5 روز کاری اماده می شود. هم چنین ساعت مانیل حدودا 3 ساعت ونیم جلوتر از تهران می باشد.

شهر مانیل ، جزیره بوراکای و جزیره سبو از تاپ ترین مقصد های گردشگری در فیلیپین هستند. مانیل با بناهای تاریخی ، مراکز خرید جذاب و متنوع ، بوراکای با “ساحل سفید”، موج سواری  و گلف و جزیره سبو با هتل های با کیفیت ، ورزش ها و تفریحات ابی هر گردشگری را به خود جذب می کنند. جاذبه ای که در تمامی این شهر ها مشترک است طبیعت زیبا ، دسترسی به سواحل و اب های چشم نواز و مردم محلی مهر بان است . از گشت های پر طرفدار در سفر به فیلیپین ، بازدید از جزایر “کریستال کو” و “کروکدایل ایلند “در بوراکای است. این جزایر چشم انداز زیبایی از اقیانوس دارند. همچنین گونه های خاص و بینظیر دریایی ، گردش و شنا را به تجربه ای بینظیر در این جزایر تبدیل می کنند وگردشگران ، غواصی وعکاسی در اطراف این جزایر را یکی از لذت بخش ترین تفریحات میدانند. مجموع این جاذبه ها فیلیپین را به مقصدی پر طرفدار برای گردشگران سراسر دنیا تبدیل کرده است و خدمات بینظیر توریستی در این کشور انتظارات هر مسافری را بر اورده می کند.

در سالهای اخیر دو جزیره ی پالاوان و بهل در فیلیپین به دلیل جاذبه های طبیعی منحصر بفرد رشد چشمگیری در صنعت گردشگری داشتند.

پاوالان پنجمین جزیره ی بزرگ در فیلیپین است وهتل های متعددی در ان قرار دارد. جاذبه های پاوالان حیات وحش منحصر بفرد ، کوه های پوشیده از جنگل و ماسه های سفید ساحلی است. گشت های شهری برترین نقاط توریستی در این جزیره را به مسافران معرفی میکنند. این جزیره در سالهای مختلف به عنوان “زیبا ترین جزیره جهان” از طرف مجلات معتبری مثل نشنال جئوگرافیک بر گزیده شد.جزیره بهل در قسمت مرکزی ویسایا ، دهمین جزیره بزرگ فیلیپین محسوب می شود ونزدیک به سبو قرار دارد. ساحل این جزیره از مقصدهای گردشگری و “پانگلائو ایلند”در جنوب غربی این جزیره جزو 10 نقطه برتر غواصی در جهان است.”تپه های شکلاتی”معروفترین نقطه ی گردشگری جزیره است.این منطقه به علت تپه های یکسان مخروطی شکل که از درختان پوشیده شده اند به این اسم شناخته می شود.از تفریحات برتر در این جزیره گشت های شهری مختلف است که جاذبه های اصلی منطقه از جمله گشت هایی که گونه های جانوری خاص منطقه مثل وال و دلفین ها را معرفی می کنند را می توان نام برد.