مجمع الجزایر مالدیو را 1200 جزیره بر روی اقیانوس هند تشکیل میدهند ، که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می شوند . سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ آن و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل ، محیط مناسبی برای استراحت و آرامش اعصاب و روان می باشد.

معمولا هر هتل بر روی جزیره ای قرار گرفته که به نوبه خود یک شهر کوچک محسوب میگردد و تمام امکانات رفاهی در آن یافت میگردد.

شما میتوانید از ورزشهای آبی ، موزیک زنده و غذاهای بین المللی . محلی و ساحل شنی سفید و … لذت ببرید.

طول پرواز از تهران تا ماله حدود 6 ساعت میباشد (صرف نظر از زمان توقف ترانزیت و …) ویزای مالدیو به محض ورود و مجانی صادر میگردد. ساعت ماله پایتخت مالدیو 1.5 ساعت جلوتر از تهران میباشد.

بین جزایر را معمولا با قایق های پرسرعت (SPEED BOAT) می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد . در این مسیر می توانید شنای دلفین ها را از نزدیک ببینید. مسافت های طولانی تر را میتوان با هواپیمای دریایی (SEA PLANE) طی کرد و از مناظر شگفت انگیز و حیرت آور اقیانوس هند لذت برد.

مرداب های صاف و زلال و کم عمق فیروزه ای رنگ ، سواحل زیبا با شن های سفید ، سفر با قایق های تفریحی و هواپیماهای دریایی ، ورزشهای آبی ، موزه ملی و کاخ ریاست جمهوری ، مسجد جمعه ماله ، مغازه های ماهی فروشی و میوه فروشی و فروشگاه های محلی از جاذبه های این مجمع الجزایر بی نظیر میباشند.

هتل ها به همراه ویلاهای روی آب آن برای مسافرین خود امکانات کامل را فراهم می سازند ، مراکز تفریحی برای کودکان در داخل برخی هتل ها فراهم است. غواصی و غواصی مخصوص کودکان ، حباب سازی برای کودکان ، شنا و کلک سواری بر روی کلک های چوبی ، مسابقات قایق های بادبانی ، اسکی روی آب . تماشای دلفین ها از جمله تفریحات این جزایر میباشد.